Віброплити: основні критерії вибору

Для проведення будівельних робіт потрібна спеціальна техніка - бензинові чи дизельні віброплити. Як вибрати серед безлічі пропозицій від «ТехноВам»? На що звернути увагу?

Вибирати малу дорожню техніку потрібно за чотирма головними параметрами, які містяться в технічних характеристиках та легко перевіряються при покупці. Перше, що потрібно врахувати - вага ущільнювального інструменту.

Вага віброплити має значення!

Легкі плити (до 75 кг) призначені для ландшафтних робіт. Ними ущільнюють тротуарні плитки та влаштовують гравійні доріжки. Таке обладнання оснащене гумовими килимками для роботи на тротуарній плитці. У легких плит не дуже потужні вібратори, вони не розколюють тендітні краї тротуарної плитки і дуже маневрені.
Універсальні віброплити від 75 до 90 кг мають широкий спектр застосування. Вони використовуються для ландшафтних робіт, зворотної засипки при ремонті трубопроводів, ямкового ремонту асфальтового покриття.

Ущільнювальні інструменти середньої важкості від 90 до 140 кг застосовують для ущільнення зворотної засипки траншей і фундаменту, ямкового ремонту асфальту.

Варто звернути увагу на потужність вібрації. При рівній вазі віброплит краще вибрати обладнання з великими вібраційними показниками.

Впевнено рухаємося до мети!

Як додатковий параметр при виборі малої дорожньої техніки можна розглядати характер руху віброплити. Прямохідна плита здійснює тільки поступальні рухи. Реверсивна рухається вперед і назад, що дозволяє утрамбовувати не розвертаючись. Така конструкція характерна для ущільнювального інструмента від 130 кг. Це зручно, адже їх важко повертати. Реверсивні плити ідеальні для роботи на важких щільних грунтах в прямих траншеях.

На якому паливі поїдемо?

Залежно від типу палива, віброплити бувають бензиновими, дизельними та електричними. Бензинові плити не прив'язані до постійного джерела живлення, що дуже зручно. Крім того, це обладнання невибагливе. Технічне обслуговування бензинових двигунів просте, його не потрібно проводити часто.
Дизельні двигуни встановлені в основному на важких ущільнювальних інструментах. Власнику такого обладнання потрібно стежити за якістю палива і вчасно міняти фільтри.
Електричні плити прив'язані до джерела живлення, що не завжди зручно. Проте вони набагато дешевші за інші аналоги, а це - незаперечна перевага.

Добре, якщо корпус механізму обладнання суцільний. З'єднання деталей при постійній вібрації довго не витримують. Краще, щоб підстава була із чавуну, сталеве покриття швидше зношується.

Віброплита - серйозна покупка. Якщо вам важко у виборі моделі цього обладнання, зверніться в «ТехноВам» за допомогою.